Split Payment w SAP. Nowy element oferty BTech.

14
08/2018

Split Payment w SAP. Nowy element oferty BTech.

1 lipca 2018 roku weszły w życie zmiany prawne dotyczące tzw. płatności podzielonych (ang. split payment). Dotyczą one innego niż dotychczas sposobu opłacania przelewem faktur zakupowych.

Wg nowych regulacji, kontrahenci mogą ustalić, że realizacja płatności za zamówione produkty i usługi będzie odbywać się w dwóch częściach: kwota netto zostanie opłacona na konto główne sprzedawcy, a kwota VAT na specjalny rachunek VATowski. Jednym ze skutków zmian legislacyjnych jest konieczność dostosowania do nowego prawa systemów informatycznych.

W sytuacji, gdy kontrahenci zdecydują się korzystać z płatności podzielonych, wymiana danych na linii: "system informatyczny  – Bank" musi umożliwiać automatyczne przesyłanie wszystkich informacji niezbędnych do prawidłowego podzielenia przez system bankowy kwoty należności.

Tego typu mechanizm prędzej czy później trafi do każdego systemu ERP, a BTech już dzisiaj dołącza do grona firm oferujących dostosowanie systemów SAP do obsługi Split Payment. 

W naszej ofercie jest pełen zakres prac konfiguracyjnych mających na celu dostosowanie systemów ERP firmy SAP do płatności podzielonych. 

W praktyce nasi konsultanci pomogą Państwu przygotować Wasz system do obsługi komunikatu dla podzielonej płatności, niezależnie od wybranej formy wymiany danych z systemami bankowymi.

Ponadto, w pakiecie usług znajdują się dodatkowe modyfikacje mechanizmów odpowiadających za: płatności automatyczne, profilowanie klientów, raportowanie, rozliczenia z bankami czy obsługę wyciągów.

Po zakończeniu prac konfiguracyjnych użytkownicy zachowają pełną swobodę wyboru metody płatności przelewem: wg dotychczasowej praktyki lub w modelu Split payment.

Zobacz inne aktualności