Integracja systemów w SPAR Polska

10
01/2023

Integracja systemów w SPAR Polska

Polski oddział sieci SPAR dołącza do grona naszych klientów. Naszym zadaniem jest integracja systemu S/4HANA z oprogramowaniem partnerów handlowych SPAR Sp. z o.o.

SPAR Sp. z o.o. to polski oddział międzynarodowego koncernu The SPAR Group Ltd. notowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu w RPA i zarządzającego siecią sklepów detalicznych. W latach 60. firma stała się wyłącznym master franczyzodawcą SPAR w Republice Południowej Afryki. Obecnie The SPAR Group Ltd. działa również w 5 innych krajach afrykańskich, Irlandii, południowo-zachodniej Anglii, Szwajcarii i na Sri Lance. Na terenie Polski firma posiada kilkaset placówek z logo SPAR i oferuje klientom wszystko, czego potrzebują na codzienne zakupy.

Przedmiotem umowy pomiędzy BTech a SPAR jest szeroko rozumiana integracja centralnego systemu ERP wykorzystywanego przez polski oddział SPAR z oprogramowaniem funkcjonującym u głównych dostawców i w poszczególnych placówkach handlowych polskiej sieci. Główne zadania naszego zespołu to utworzenie szeregu interfejsów łączących system S/4HANA z systemami IT wybranych dostawców zaopatrujących sklepy SPAR i funkcjonującym w nich oprogramowaniem kasowo-magazynowym. Wymiana danych pomiędzy głównymi elementami docelowej architektury będzie odbywać się za pośrednictwem tzw. szyny integracyjnej SAP PO.

Cele nadrzędne projektu to m.in.: optymalizacja procesów zarządzania zapasami w centrach dystrybucyjnych polskiego oddziału SPAR i na półkach sklepów tej sieci, szybszy przepływ zamówień i danych o wielkości sprzedaży oraz usprawnienie zarządzania promocjami handlowymi prowadzonymi na szczeblu lokalnym i ogólnokrajowym.

 

Zobacz inne aktualności