Integracja systemów i rozwój funkcjonalny SAP w Ingram Micro Services.

06
02/2023

Integracja systemów i rozwój funkcjonalny SAP w Ingram Micro Services.

Firma Ingram Micro Services Sp. z o.o. jest kolejnym klientem BTech. Nasi specjaliści odpowiadają za integrację działającego w Ingram Micro systemu SAP ECC z systemem S/4HANA, należącym do jednego z największych producentów sprzętu IT.

Ingram Micro Services to oddział międzynarodowego koncernu świadczącego m.in. usługi serwisowe dla producentów sprzętu komputerowego. W zlokalizowanych pod Wrocławiem zakładach wykonywane są naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne sprzętu IT. Nasze zdania w tym projekcie to: utworzenie interfejsów EDI pomiędzy systemami w Ingram Micro a wspomnianym producentem sprzętu IT oraz usprawnienie produkcji opakowań, w które jest pakowany naprawiany sprzęt. Prace nad interfejsami EDI mają na celu automatyzację wymiany danych dotyczących zleceń serwisowych na wszystkich etapach procesu naprawczego: od przyjęcia kolejnych partii urządzeń wymagających napraw, aż po przygotowanie transportu i odesłanie naprawionych urządzeń do ich producenta.

W przypadku procesu produkcji opakowań również chodzi o automatyzację wymiany danych, tym razem pomiędzy SAP ECC a maszynami stosowanymi do produkcji kartonowych pudełek oraz o dokładniejszą kontrolę kosztów materiałów i robocizny, jakie są generowane w produkcji kartonów.
 
Oprócz tego projektu, aktualnie wspieramy Ingram Micro Services w dwóch innych obszarach: Integrujemy system SAP ECC z oprogramowaniem wspomagającym zarządzanie obiegiem dokumentów zakupowych oraz odpowiadamy za modyfikacje procesów księgowych i controllingowych.

 

Zobacz inne aktualności