BTech na SAP CodeJam SAPUI5!

18
11/2016

BTech na SAP CodeJam SAPUI5!

Świat technologii SAP nie stoi w miejscu. Ostatnimi czasy możemy zaobserwować coraz więcej gruntownych zmian w podejściu do tworzenia oprogramowania komputerowego ze strony niemieckiego przedsiębiorstwa. Wiele z tych nowości to kompletna przebudowa tego co do tej pory było podstawą software'u tworzonego przez specjalistów z Waldorfu. Nasz zespół chcąc stale pozostawać na bieżąco w temacie nowinek branżowych po raz kolejny wziął udział w warsztatach organizowanych przez SAP czyli SAP Code Jam.

SAP CodeJam to cykliczne branżowe wydarzenie mające formę całodniowych warsztatów dedykowanych wybranej, nowatorskiej technologii SAP. Nasz zespół uczestniczył w nich ponownie 18 listopada 2016. Spotkanie odbyło się na ulicy Mydlanej we Wrocławiu. Jego tematem przewodnim był SAPUI5, czyli dedykowany framework oparty o technologię JavaScript pozwalający na tworzenie zaawansowanych webowych aplikacji. Za pomocą SAPUI5 możliwe jest tworzenie aplikacji zgodnych z paradygmatem Fiori, a więc aplikacji nastawionych przede wszystkim na jak najlepszy UX (user experience). Dzięki udziałowi w tym wydarzeniu nasz zespół mógł zapoznać się zarówno z podstawami teoretycznymi omawianej technologii jak i wypróbować jej działanie w praktyce.

Praca odbywała się z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych środowisk developerskich opartych o Web IDE co znacznie ułatwiało testowanie możliwości technologii. Choć samo SAPUI5 nie jest całkowicie nową technologią dla naszej firmy cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w wydarzeniu zrzeszającym entuzjastów technologii spod szyldu SAP. Kontakt z ludźmi z branży jest dla nas równie istotny jak zdobywanie nowych kompetencji technicznych oraz rozwijanie już tych posiadanych. Wiedza którą stale poszerzamy ma decydując wpływ na to w jakim kierunku zmierza cała nasza firma.

(Źródło grafiki: http://go.sap.com)