BTech na SAP CodeJam HANA XSA!

20
05/2016

BTech na SAP CodeJam HANA XSA!

Powszechnie wiadomo, że wiedza teoretyczna jest niezwykła istotna w branży IT, niestety często zapomina się o roli praktyki. Na szczęście nas zespół jest kompetentny w obu tych obszarach. Zdajemy sobie sprawę, że świat SAP nie stoi w miejscu. Nieustannie zmienia się na naszych oczach. Nie ma miesiąca w którym nie pojawiałyby się wzmianki o nowych rozwiązaniach, trendach czy aplikacjach. Nasz zespół wychodzi naprzeciw tym nowinkom, biorąc czynny udział w szeregu szkoleń i warsztatów. Jednym z nim jest SAP CodeJam.

SAP CodeJam to wydarzenie mające formę całodniowych warsztatów dedykowanych wybranej technologii SAP. Umożliwia zainteresowanym poznawanie nowych technologii SAP oraz ich własnoręczne przetestowanie. Nasz zespół nie mógł przepuścić takiej okazji
i uczestniczył 20 maja 2016 roku w warsztatach SAP CodeJam, które odbyło się na pierwszym piętrze biurowca Sky Tower we Wrocławiu. Jego tematem przewodnim była SAP HANA Extended Application Services Advanced (HANA XSA). Jest to najnowsza iteracja silnie promowanej technologii SAP HANA oznaczonej service packiem 12 (SPS 12). Nowy service pack wprowadza wiele istotnych zmian m.in. pełną integrację z WebIDE oraz node.js a także wsparcie dla systemu wersjonowania GIT.

Dzięki udziałowi w warsztatach nasz zespół własnoręcznie przetestował działanie SAP HANA XSA w praktyce. Praca odbywała się z wykorzystaniem maszyn wirtualnych udostępnionych przez pracowników SAP. Dodatkowo dostarczono nam obszerne materiały pozwalające na  lepsze zagłębienie się w meandry nowej odsłony SAP HANA. Warsztaty w znaczący sposób podniosły nasze kompetencje techniczne oraz utwierdziły w przekonaniu, że warto stale poszerzać już posiadaną wiedzę. Pamiętajmy, kto stoi w miejscu, ten się cofa. 

(Źródło grafiki: http://go.sap.com)