Polscy programiści w światowej czołówce!

10
09/2016

Polscy programiści w światowej czołówce!

Nie od dziś wiadomo, że rejony Europy środkowo-wschodniej obfitują w wielu utalentowanych specjalistów z zakresu branży IT. Mowa tutaj m.in. o  administratorach baz danych, analitykach systemowych, grafikach a także programistach. To właśnie ci ostatni od dłuższego czasu zyskują rosnącą popularność na świecie z racji posiadania wysokich kwalifikacji technicznych oraz interpersonalnych.

Założenia te potwierdzają badania niedawno przeprowadzone przez serwis HackerRank. HackerRank to platforma zrzeszająca programistów z całego świata, których celem jest rozwiązywanie zadań z zakresu algorytmów, struktur danych, matematyki, programowania funkcjonalnego oraz baz danych. Serwis ocenia szybkość oraz poprawność rozwiązań zaproponowanych przez uczestników. Na podstawie otrzymanych wyników został opublikowany raport prezentujący jak z konkretnymi problemami poradzili sobie programiści z poszczególnych krajów.

Najliczniejszą grupę reprezentantów stanowili przedstawiciele Stanów Zjednoczonych oraz Indii jednak finalnie zajęli oni stosunkowo niskie lokaty, odpowiednio 28 i 31 miejsce. Trzy pierwsze miejsca w ogólnym zestawieniu zajęły Chiny, Rosja oraz Polska. Polacy mogą pochwalić się współczynnikiem średniej poprawności swoich rozwiązań na poziomie aż 98%, co stanowi jeden z najlepszych wyników na świecie. Dodatkowo w aspekcie wyróżnień w konkretnym obszarze Polacy okazali się światowymi liderami w programowania w języku Java, zajęli wysoką, drugą lokatę zarówno w języku Python jak i w obszarze zadań związanych z algorytmiką.

Otrzymane rezultaty mówią same za siebie, Polska pod względem usług programistycznych to jeden z najprężniej rozwijających się rynków Europy środkowo-wschodniej. Nasz zespół czuje się niezwykle dumny mając możliwość bycia częścią tego niezwykłego zjawiska. Polacy sprawnie łączą w sobie zarówno kwalifikacje czysto techniczne jaki i umiejętności miękkie co czyni z nich świetnych specjalistów gotowych do pracy w nawet najbardziej wymagającym środowisku. 

(żródło https://www.hackerrank.com/)